П`ятниця, 17.05.2024, 13:06
Вітаю Вас Гість | RSS

Береста: малюнок-сувенір

Каталог статей

Головна » Статті » Інструменти, матеріали, обладнання для роботи

Матеріали, що використовуються для роботи з берестою
При створенні малюнку на бересті можна використовувати найрізноманітніші фарбові матеріали як водяні так і неводні. До водяних ми відносимо темперу, гуаш, акварель, до неводних – масляні фарби. В умовах шкільної майстерні найкращим варіантом для роботи є використання гуашевих і акварельних фарб. Вони не токсичні, доступні кожному і з їх допомогою можна домогтися досить-таки хороших результатів. Хоча більшість майстрів, мабуть, віддають перевагу темпері, і це правильно. Підготовлений до роботи шматок бересту приймає темперні фарби так, як і аркуш паперу. Крізь нанесений шар фарби буде просвічуватись рисунок фактури бересту, але не потрібно поспішати його закрити, а навпаки, необхідно його використати підібравши відповідні сюжети і тона.
Берестяний живопис не може претендувати на передачу натурального зображення, але навіть в тих вузьких рамках, в яких він міститься, дозволяє зробити багато цікавого і прекрасного.
Отже, познайомимось краще з фарбами, які використовуємо в роботі над картиною на бересті.
Що таке темперна фарба? ТЕМПЕРА (від лат. "темпераре" - змішувати) - фарби, передуючі масляним. Зв’язуючою речовиною в темперних фарбах є природна або синтетична емульсія, залежно від якої розрізняють темпери яєчну, полівінилацетатну і інші.
Яєчна темпера була основним живописним матеріалом аж до XVIII століття. Шедеврами живопису темпери став іконопис російських майстрів Феофана Грека, Андрія Рубльова, Симона Ушакова. Темперні фарби за своїми властивостями схожі як з водними, так і з масляними. Висихання темперних фарб відбувається в результаті випаровування води; при цьому фарба утворює стабільну еластичну плівку, що складається з пігменту і зв'язуючої речовини. На відміну від масляних фарб, темпера характеризується більшою
міцністю, її шар не утворює тріщин, поверхня не відшаровується. З часом фарба темпери не зморщується і не блякне, вона не сприйнятлива до дії нормальних перепадів температур і змін умов вологості.
Темпера висихає досить швидко. Якщо працювати тонким шаром, він висохне так само швидко, як акварель. Більш щільні шари висихають повільніше - в межах декількох хвилин (якщо шар дуже густий, термін висихання значно зростає). Висохлу фарбу темпери не можна видалити водою. Темперні фарби надходять у продаж в тубах, які є в декількох варіантах місткості. Фарби темпер в тубах як і масляні фарби володіють однаковою консистенцією. Якщо треба зробити фарбу ще більш рідкої, ніж в тубах, приготуйте місткість для замісу, щоб надалі розбавляти фарбу водою або спеціальними допоміжними засобами. Після роботи необхідно щільно закривати фарби, щоб запобігти їх висиханню і утворенням на поверхні плівки. Полівінілацетатниє фарби темпер виготовляються відповідно до стандартної рецептури, тому можна вільно змішувати між собою фарби різних виробників. Для роботи темперними фарбами застосовують білячі, колонкові і щетинні пензлики.
Категорія: Інструменти, матеріали, обладнання для роботи | Додав: AmeLi (24.11.2011) | Автор: Крутченко Лілія Володимирівна E W
Переглядів: 1058 | Коментарі: 1 | Теги: береста, матеріали та інструменти для роботи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0