П`ятниця, 17.05.2024, 13:06
Вітаю Вас Гість | RSS

Береста: малюнок-сувенір

Каталог статей

Головна » Статті » Історія розвитку берестяного ремесла

Історія розвитку берестяного ремесла
Мабуть, вам часто доводились чимало витрачати часу на пошуки оригінальних подарунків своїм друзям, батькам. Вироби, про які ведеться мова в посібнику, може стати гарним прикладом подарунку, сувеніру або ж просто – гарним оздобленням вашої оселі.
Картини на березовій корі мають дуже гарний вигляд, а для їх виготовлення не потрібно особливих витрат та вмінь. Традиційне зображення українського села на березовій корі замість звичного паперу чи полотна  дає можливість створювати оригінальні картини, що приносять радість оточуючим.
Розглянемо коротко основі етапи розвитку цього ремесла.
Береста не є новим матеріалом для творчості. Відомо, що бересту як матеріал, використовували в Індії ще в ІVст. до н. е. Берестові мініатюри у київських митців почали з’являтись у 80-тих роках ХХ ст.. Робота, як правило, виконувалась на невеликому шматочку чистої берести, без усіляких наростів, тріщинок; верхній шар повністю здирали до отримання однорідної поверхні світло-бежевого кольору з характерними рисочками. Малюнок наносився пером аніліновими фарбами коричневого кольору з домішкою чорної туші. Така береста являла собою суто архітектурну графіку і нагадувала розмальований папір або креслення. Основними темами були зображення відомих храмів, пам’ятків архітектури, згодом додались і краєвиди українського села.
Особливої популярності здобула береста в Росії. Хоча картини поступаються в популярності об’ємним сувенірним виробам: корзинкам, тубусам, шкатулкам. Ще один вид робіт з корою берези – художнє вирізування та випалювання.
Нині існує багато різних технік малюнку на бересті. Художники використовують очищену та неочищену поверхню, традиційний та сучасний малюнок, для оформлення картин беруть лишайники, гілочки, віниччя і навіть бурштин. Також дуже поширені картини на зворотній стороні кори, деякі художники майже нічого не малюють, а „знаходять” зображення у самій текстурі кори. Урізноманітнились і сюжети: від граційного українського села до сучасної архітектури різних картин, людських постатей і навіть ікон. Так само і щодо оформлення картин: у рамках, паспарту, на мішковині тощо.
Познайомитись з майстрами, художниками, а також побачити їх роботи можна в Музеї народної архітектури та побуту НАН України у с. Пирогово, на майданах м. Львова, у м. Києві,  в дендропарку „Софіївка”.
Категорія: Історія розвитку берестяного ремесла | Додав: AmeLi (24.11.2011) | Автор: Філімонова Ірина Афанасіївна W
Переглядів: 678 | Теги: мистецтво розпису по бересті, історія берестяного ремесла, береста | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0